Images

Minecraft Bukkit Server Kurma.Merhaba arkadaslar bu gün sizlere çok önemli bir konu olan Minecraft Bukkit server kurmayı öğreteceğim. Kesinlikle Minecraft'ın gerçek sitesindekinden daha az kasar ve oynaymama risk'i resmen 0'dır. DAHA DOGRUSU 0 DEGİLDİR. AMA BEN TÜM HATALARI SİZLERE AÇIKLAYACAGIM.Başlıyoruz...1_ Arkadaslar öncelikle yeni bir klasor açıyoruz ve hemen bir not defteri açıp giriyoruz.

2_ Arkadaslar not defterini açtıktan sonra not defterinin içerisine:

Windows Kullanıcıları:

java -Xmx1024M -jar craftbukkit.jar -o false
PAUSE

Linux Kullanıcıları:

#!/bin/sh
 BINDIR=$(dirname "$(readlink -fn "$0")")
 cd "$BINDIR"
 java -Xmx1024M -jar craftbukkit.jar -o falseBu kodlar yazılıp farklı kaydedilecek ve sonuna '.txt' yerine '.bat' koyulacak ve kaydedilecek.

3_  CRAFT BUKKİT İNDİRİLECEK.


4_ Arkadaslar kaydetdigimiz '.bat' uzantılı not defterinden kaydettigimiz dosyayı CRAFTBUKKİTİ  DE AYNI DOSYANIN İÇİNE ATTIKTAN SONRA ÇALIŞTIRALIM. 

VE SERVERİMİZ HAZIR. GÜLE GÜLE KULLANINIZ. İP VE BENZERİ ŞEYLERİ SERVER.PROPERTİES ADLI DOSYAYI NOT DEFTERİ İLE AÇTIĞINIZDA EDİTLEYEBİLİRSİNİZ.

NOT: ARKADASLAR KESİNLİKLE YUKARIDAKİ VERDİGİM KODLAR İÇERİSİDE BİRKAÇ DEĞİŞİKLİK YAPTIM FARK ETTİYSENİZ ORADA YAZAN 'FALSE' KELİMELERİ ASLINDA TRUE'DİR VE EGER TRUE OLURSA OYUNUNUZUN %100 ORJİNAL OLMASI LAZIMDIR AMA BU DURUMDA ORJİNAL OLMAYAN KİŞİLERİ SERVERE ALIR ASLINDA MİNECRAFT SERVERLERİN TEK SORUNU BUDUR.

0 yorum: